14 Nisan 2024
Yazarlar

Tahir ŞİLKAN

Tahir ŞİLKAN
Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Sekreteri 

Yazar Tahir Şilkan, 1 Ocak 1959 yılı Ceyhan doğumlu, ilk ve Ortaokulu Ceyhan’da, liseyi parasız yatılı olarak Bolu ve Çorum Öğretmen Lisesinde okudu.

Mersin Eğitim Enstitüsü, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

Urfa ve Ankara’da İlkokul Öğretmenliği yaptı. Adana, Ankara ve İstanbul’da Maliye Bakanlığı Vergi Denetim elemanı olarak çalıştı.

Yaşar Holding’e bağlı Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de denetçi olarak çalıştıktan sonra S.M.M.M. olarak faaliyet gösterdi. 2011 yılından itibaren İstanbul’da serbest Avukatlık yapmaktadır.

Vergi Denetmenleri Derneği İstanbul Şubesinde 4 dönem şube sekreterliği, KESK’e bağlı Tüm Maliye Sen’de Genel Merkez Yöneticiliği ve Genel Sekreterlik, KESK GYK üyeliği yaptı.

Günlük Evrensel Gazetesinde 1998 – 2007 yılları arasında “Ekonomi Dünyası” başlıklı köşe yazıları yazan Tahir Şilkan’ın Kitap ekleri, Kültür – Edebiyat Dergilerinde yayınlanmış inceleme, araştırma, karşılaştırmalı edebiyat yazıları vardır. Yazmayı sürdürmektedir. Evlidir. Deniz (oğlu), Derya Roza (kızı) iki çocuğu vardır

Bağlantıyı kopyala