19 Temmuz 2024
DuyurularYazar DuyurusuYazarlar

Arzu Cura Altunbulak

BİYOGRAFİ

Şair Arzu Cura Altunbulak, Yalova’da doğdu. ODTÜ Kimya bölümünü bitirdi. Şu anda Yönetim Sistemleri Danışmanlığı yapıyor. Evli ve bir kız çocuğu annesi. Yalova’da yaşıyor.

Şiirleriyleri Varlık, İstasyon, Lacivert Dergi, Akatalpa, Bavul, Masa, Psikesinema, Edebiyatist, Kanon2010, Divit Kalem, Cüneyne, Çayyolu, Yazı-Yorum, Femtrak ve Öyle Olsun, Asonans dergilerinde görüldü. Sosyal bir proje kapsamında yayımlanan Aşk  ve  Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı’nın Canım Gökyüzüm  adlı derleme kitaplarında şiiriyle yer aldı. 2022 Eylül ayında Anima Yayınlarından Güzün Islak Sesi adlı ilk şiir kitabı yayınlandı.

Mahsa Amini ve tüm öldürülen kadınlar için yazdığı ‘’Günah Çatladı’’ şiiri İran Tebriz’de yayınlanan Honar ve Jamee “Toplum ve Sanat” dergisinde Farsça olarak yayınlandı. Haziran 2023’te ise, Güney Kore’de yayımlanan “Newsnjeju Magazine” adlı dergide, Ağustos 2023’te İspanyadaki Poemame Revista dergisinde, Eylül 2022’de Varlık Dergisinde yayınlanan “Kanatsız Kuşlar” adlı şiirinin İngilizce, İspanyolca ve Korece çevirilerine yer verildi. Türkiye Yazarlar Sendikası üyesidir.

Bağlantıyı kopyala