16 Haziran 2024
DuyurularYazar DuyurusuYazarlar

Aliye ÖZLÜ

Eğitimci, şair ve yazar Aliye Özlü, 3 Temmuz 1967, İzmir doğumlu. Suphi Koyuncuoğlu Lisesini bitirdikten sonra Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği eğitimi gördü. Çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği, özel dersanelerde yöneticilik ve koordinatörlük, Dilfen Eğitim Kurumlarında müdürlük, Cine-5, Ulusal Kanal, Cem Tv. Beykent ve Yıldız Tv’de televizyon programları yaptı. İngiltere ve Fransa ve Yunanistan okullarda eğitim araştırmaları yaptı.

1987 yılından bu yana, Hürriyet Express, Homeros (şiir dergisi, yazı işleri müdürü), İnsancıl, Hiç, Oku, Form Edebiyat, Papürüs, Flashaber, More, Şehir, Kar gibi birçok dergi ve yayın organında ürünleri yayımlanmakta, zaman zaman televizyon kanallarında edebiyat, sanat ve astroloji programlarına katılmaktadır. İngilizce, Türkçe, Astroloji özel dersleri vermekte, Noter yeminli tercümanlık, Ekip Eğitim şirketinde danışmanlık ve organizasyon hizmetleri vermektedir.

2005-Kadının psikolojik gelişimi etrafında mesleki eğitimi-Avrupa Birliği Projesi, 1999-2000, 52 noktada Gümrük Birliği Uygulayım Projesinde görev almıştır. Türkiye Yazarlar Sendikası, PEN Dünya Yazarları, Nazım Hikmet Vakfı (kurucu), İzmir MS liler Derneği (kurucu), İzmir Tercümanlar Derneği (kurucu), Yazın Sanat Koop (Yönetim Kurulu) üyesidir. Çocuksuz, bekârdır.

ESERLERİ:

ŞİİR:

Kırmızıyı Unutma (1994),

Aşk bir Yanılsamadır (1998),

emailaskcm.tr (199),

12’den Vurulanlar (2011),

Grandiva – Kadın Destanı (2012).

ASTROLOJİ:

Burçlarımız (2007).

ÖYKÜ:

İyilik Çanları (2010).

ÇEVİRİ:

Konuşma Eğitimi (İngilizceden, Sandy Linver,1990).

BELGESEL FİLM:

Kızkısmısı Sinemaya Gidemez (2005).

Bağlantıyı kopyala