23 Mayıs 2024
Yazarlar

Ş. Didem KEREMOĞLU

BİYOGRAFİ

Ş. Didem Keremoğlu; 1962 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini İngiltere’de tamamladı. Uzun yıllar Sivil Havacılık sektöründe yöneticilik yaptı.

Öykülerden oluşan ilk kitabı “yine hüzzam” 2019  ,yılında “Evliliğim sadist bir monolog” 2021 yılında, “Hayat Kaldığı Yerden” 2024 yılında okurla buluştu.

Kırkın üstünde öyküsü; “Kitap-lık, “Bulut Yazar”, “Çağdaş Türk Dili Dergisi”, “Edebiyat Haber”, “Sözcükler”, “Panzehir Edebiyat”, “Yeni Gelen”, “Oggito”, “Berfin Bahar”, Parşömen Fanzin”, “Hayal”, “Deliler Teknesi”, “Virüs”, “Kasabadan Esinti”, “Gerçek Edebiyat”, “Eskişehir Sanat”, “AksiSanat” gibi çeşitli basılı ve sanal edebiyat dergi ve platformlarda yayımlandı. Yarışmalarda derecelere girdi. Ortak kitap ve seçkilere alındı.

Serbest editör olarak da çalışmakta.

Yaşadığı, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki sivil toplum kuruluşları ve okullarla birlikte edebiyat üstüne geliştirdiği projeleri hayata geçirmekte. Genç yazar adaylarıyla gönüllü esasına dayalı atölyeler, bir edebiyat – sanat dergisi için de söyleşiler gerçekleştirmekte.

Bağlantıyı kopyala