20 Haziran 2024
Basın DuyurusuDuyurularKitap

Mustafa Köz’den “Uyandım, Dünya Diye Bir Yerdeyim” şiir kitabı çıktı!

Cumartesi Anneleri’nin 1000. Buluşması için bir şiir anıtı: Uyandım, Dünya Diye Bir Yerdeyim

Kayıp yakınları doksanlı yılların ortalarından beri Galatasaray meydanında buluşuyor, tüm baskı, yıldırma, engelleme girişimlerine karşın büyük bir umut ve inatla kaybedilen çocuklarını aramayı, kayıplara dikkat çekmeyi sürdürüyorlar. Cumartesi Anneleri’nin 1000. buluşması uzun süredir ablukaya alınarak engellenmeye çalışılan Galatasaray meydanında, geniş bir katılımla yapıldı.

Cumartesi Anneleri’nin kaybedilen çocuklarını arayışları, bu uğurda verdikleri mücadeleler bir şiir kitabına da konu oldu. Usta şair Mustafa Köz, Uyandım, Dünya Diye Bir Yerdeyim adlı yeni şiir kitabında kaybedilen çocuklarını umutla arayan Cumartesi Anneleri’nin 1000 haftadır sürdürdüğü mücadelelerini görkemli bir şiir anıtına dönüştürüyor. Mustafa Köz, kitapta yer alan şiirleri “O çocukların taptaze anılarına, uçsuz bucaksız düşlerine küçücük bir andaç olsun, unutulmasınlar diye…” yazdığını belirtiyor kitabın son sözünde.

“Cumartesi Annelerinin 1000. buluşmasını bir şiir anıtıyla selamlıyoruz!” açıklamasıyla duyurulan kitap Ve Yayınevi’nin şiir dizisinden çıktı. Kitapta Kenan Yücel’in iki deseni yer alıyor.  Uyandım, Dünya Diye Bir Yerdeyim adlı kitap 500 adet basılmış ve tüm nüshaları numaralanmış.

Uyandım, Dünya Diye Bir Yerdeyim*,
Mustafa Köz,
şiir,
72 sayfa,
13,5 x 21,5 cm,
Kapak resmi ve desenler: Kenan Yücel,
Mayıs 2024, 1. basım.
ISBN 978-605-9626-45-3

 

Bağlantıyı kopyala