19 Temmuz 2024
Basın DuyurusuDuyurularYazar Duyurusu

Hasan Öztoprak’tan “Hayat Sokağı” çıktı!

Hayat Sokağı

Bir Balat Romanı

TANITIM BÜLTENİNDEN

“O vakit bu vakit Hayat Sokağı’nın sırları bir bir dökülüp aleni oldu, kocakarıların tılsımları çözünüp gün ortasına peyda oldu, elde kalan birkaç güzelim bina daha viran oldu ve en fecisi insanın kıymetiharbiyesi heba oldu.”

Hasan Öztoprak bu romanında 70’li yılların İstanbul’unda kadim bir semte götürüyor bizi. Acısı tatlısıyla o yıllara ait hayatların bir tür panoramasını seriyor gözlerimizin önüne. Birbirinden ilginç onlarca karakteri hayat gailesinin içinde oradan oraya koşuşturup dururken izliyor, kimi trajik kimi komik hikayelerinin peşlerinden gidiyoruz. Hepsi de nasiplerinin peşinde, hayata tutunmanın yollarını arıyor.

Hayat Sokağı, bir zamanların Balat’ında yaşayan sıradan, sahici insanların romanı.  Ve de taklacı güvercinlerin, haşin kedilerin, miskin köpeklerin, dilsiz kaldırımların, ahşap kokulu odaların, ortaya saçılmış sırların romanı. Bu romanda hakiki arkadaşlıklar var; yürek yakan aşklar, ihanetler, kavuşmalar ve ayrılıklar var; boşa yaşanmamış hayatlar ve sırasız ölümler var. Bizzat Hayat’ın kendisi var.

Remzi Kitapevi

ISBN: 978-975-14-2124-1

Sayfa Sayısı: 200

Ebat: 134 x 198 mm

Yayın Tarihi: 15.02.2023

Bağlantıyı kopyala