23 Mayıs 2024
Yazarlar

Yusuf AKSOY

BİYOGRAFİ

03.11.1965 tarihinde Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği Bölümünde lisans ve Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ‘Sosyal Bilimlerde İnsan Çalışmaları’ alanında yüksek lisansını yaptım İzmir’de bir Anadolu Lisesinde Almanca öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Işığın İzinde (Ekim 2021, Klaros Yayınları) ve  Kalp ve Us’a Dokunuşlar (Temmuz 2023, Klaros Yayınları) adlı iki şiir kitabım yayınlandı. Ayrıca, Cemre (Şubat 2022, Ada Kitap) ve Korana Günlükleri (Şubat 2022,Ada Kitap) adlı iki ortak kitabın yazarları arasındayım. maviADA Dergisi  2023 Yıllığı yazarları arasındayım.

Başta maviADA dergisi olmak üzere Ada Günlükleri, Olimpos, Bizim Çocuklar, Realite, Öğretmen Dünyası, Sendika ve Yaşam, Edebiyat Nöbeti, Gökkuşağı, Nif, Güncel Sanat, Tolerans, Ekin Sanat,Güney, Şehir ve Deliler Teknesi gibi birçok dergi ve gazetede şiirlerim ve yazılarım yayınlandı. Halen maviADA dergisinin yazar kadrosunda olup, maviADA’da yazmaya devam etmekteyim.

İletişim Bilgilerim

Cep Tel: 0553 655 95 04

E Posta: [email protected]

 

Bağlantıyı kopyala