21 Haziran 2024
DuyurularYazar DuyurusuYazarlar

Hülya TOZLU

BİYOGRAFİ
Yazar Hülya Tozlu, 15 Şubat 1950, Zonguldak doğumlu. Müzisyen Cahide Karamaden’in kızıdır. Oğlu Orçun Çıtır tiyatro sanatçısı, kızı Elçin Çıtır müzisyendir. Zonguldak’ta başladığı ilköğrenimini Adana’da, Lüleburgaz’da başladığı lise öğrenimini de Giresun’da tamamladı. Yedi yıl Türk sanat müziği ve ud öğrenimi aldı. 1970 yılından itibaren Giresun ve İstanbul’da sekreterlik, eğitmenlik, hosteslik, öğretmenlik gibi çeşitli işler yaptı. 1990’dan itibaren halkla ilişkiler görevliliği, özel İngilizce öğretmenliği, bir yayınevinde basın yayın danışmanlığı gibi işlerde çalıştı. Yağlıboya resim ve müzikle uğraştı.

Öykülerinin bir bölümü Güzel Yazılar, Öyküden Bir Bilet Gidiş-Dönüş, Berfin Bahar, Tay, Yazın, Eski, Cumhuriyet Kitap, Sol gibi dergilerde, diğer yazıları Evrensel, Emek ve Palavra gazetelerinde yer aldı. Türkiye Yazarlar Sendikası Üyesidir.

 

Yaşadıkça Adım Adım adlı romanı, Bu Yayınevinin açtığı roman yarışmasında yayımlanmaya değer bulundu. Mevlüt Kaplan 2000 Yılı İlk Gençlik Öykü Yarışmasında Birleşen Sevgiler adlı öykü dosyası üçüncülüğe hak kazandı.

ESERLERİ:

ROMAN:
Ve Suskun Gri Kadın (1994),
Yaşadıkça Adım Adım 
(1997),
Dün Bugündür 
(2001).

ÖYKÜ:
Birleşen Sevgiler (2002).

Bağlantıyı kopyala