Türkiye Yazarlar Sendikası

Perşembe, Kasım 26, 2020

Please update your Flash Player to view content.

Arama

Site Çeviri

Turkish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 7 ziyaretçi çevrimiçi
Anasayfa TYS Basın Duyurusu

'Vedat Günyol ve Deneme Üstüne Sempozyuma'

'Vedat Günyol ve Deneme Üstüne Sempozyuma'

ÖMER SEYFETTİN - SERGİ

Değerli Üyemiz,

Türkiye Yazarlar Sendikası, Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle Ömer Seyfettin’i yitirişimizin100. yılında ‘Yaşayan Ömer Seyfettin’in anısına bir sergi düzenlenmiştir.

4 Ocak cumartesi günü saat: 18’de Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde açılacak olan sergide Ömer Seyfettin’in kitaplarının en eski baskıları, yaşam öyküsünün yıl dökümü, yaşadığı yıllardan kalan fotoğraflarıyla öykülerinden seçilmiş kısa metinler yer almaktadır.

Açılışta Ömer Seyfettin’in yaşamıyla ilgili belgeselin gösterileceği sergi 10 Ocak gününe kadar açık kalacaktır.

--

TÜRKİYE YAZARLAR SENDİKASI
Karaoğlan Gençlik Merkezi Ihlamurdere Cad. No: 50/5
80700 Beşiktaş/ İstanbul
0212 259 74 74

Edebiyat Toplantıları

 TYS’NİN TOPLANTILARI SÜRÜYOR

Edebiyat Toplantıları

 

 

 

 

 TYS’NİN TOPLANTILARI SÜRÜYOR  Türkiye Yazarlar Sendikası’nın Beşiktaş Karaoğlan Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Edebiyat ve Düşünce” konularında gerçekleştirilen toplantıları sürüyor.  Her ay iki toplantının yapıldığı merkezde Aralık ayının ilk toplantısı “Edebiyat Estetiği” konusunda, 14 Aralık Cumartesi saat 17.00’de yapılacaktır. Toplantıda: “Bir sunumun anlamına ya da anlamlarına ulaşmak yaratıcı etkinliği andıran bir özgürlük deneyidir. İzlemek de bir anlamda yaratmaktır.”  diyen Afşar Timuçin, edebiyat estetiğinin ipuçlarını verecek.  Aralık ayının ikinci toplantısında, Berrin Taş 28 Aralık Cumartesi saat 17.00’de “Berrin Taş Şiiri ve Poetikası”nı konuşacaklardır.  -- TÜRKİYE YAZARLAR SENDİKASI Karaoğlan Gençlik Merkezi Ihlamurdere Cad. No: 50/5  80700 Beşiktaş/ İstanbul  0212 259 74 74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla İçerik...

Sayfa 6 - 21

6